Nyitott cellás purhab

A nyitott cellás hőszigetelő rendszer alkalmazási lehetőségei:

  • Könnyűszerkezetes családi házak
  • Fafödémek
  • Fémszerkezetű épületek

A nyitott cellás poliuretánhabot csak száraz környezetben szabad alkalmazni, ahol nem áll fenn a nedvesség vagy az eső veszélye.

Tetőtér szigetelése és fa táblák szigetelése

A padlástér szigetelésekor a hőszigetelő habot vagy közvetlenül a védő vízszigetelő membránra, vagy a fa padlószerkezetre viszik fel. Miután a habot felhordták, könnyen beállítható a szükséges vastagságra, az igényektől függően, általában a padlás magasságának vagy a belső padlórendszer felépítésének megfelelően.

A 16 cm vastag hőszigetelő hab alkalmazása esetén az UN hőátadási tényező 0,24.

Belső falak szigetelése

Ez a szigetelőanyag különféle típusú és stílusú belső falakhoz alkalmas, beleértve a szigetelést alátámasztó homlokfallal ellátottakat, valamint belső érintkező szigeteléssel vagy szellőző homlokzattal kombinálva. A hőszigetelő rendszer mindenesetre hatékony légzáró gátat képez, kiváló szigetelést biztosítva minden beépített szerkezet és épület műszaki eleme körül.

120 mm vastagságú szigetelőréteg használata esetén az UN hőátbocsátási tényező eléri a 0,3-at.

Könnyűszerkezetes házak és csarnokok szigetelése

A meglévő tégla- vagy panelházak szigetelése a falak belső oldalán szellőztetett homlokzatként valósítható meg. Csarnokok esetében a szigetelés könnyen megvalósítható a falszerkezet belső oldalára felhordott hőszigetelő habbal, majd szigetelőtakaróval borítva.

Alkalmazás ipari épületekben
Az ipari épületek és irodahelyiségek hőszigetelése, valamint az új és felújított épületek hőszigetelése szintén egy szempont. Nagy előnye, hogy a beépítés nem befolyásolja az épület normál működését, és különösen hasznos az összetett szerkezetek szigetelésénél, mivel egyszerű alkalmazást tesz lehetővé.